Ertugrul actress Gulsim Ali stuns fans with swimming pool photo

By: News Desk      Published: 10:13 PM, 16 Jul, 2020
Ertugrul actress Gulsim Ali stuns fans with swimming pool photo

Turkish actress Gülsim Ali, who plays the role of Aslihan Hatun in Diriliş: Ertuğrul, is getting praise on social media for a sizzling photo she posted on Instagram.

The actress posted her swimming pool photo on her Instagram stories.

Turkish actors especially who acted in famous Turkish fiction series "Dirilis: Ertugrul" won hearts of millions of Pakistanis after the series was telecasted in Urdu version as Ertugrul Ghazi in Pakistan.

Recently, Turkish actress Gülsim Ali expressed her gratitude towards her Pakistani fans. In an Instagram post, Gülsim Ali said that she hoped to visit Pakistan once the covid-19 pandemic is over.

View this post on Instagram

Tıpkı bugünlerde baharda çiçeklerin açtığı gibi,içimde iki sene önce en güzel çiçek olan sen açtın Aslıhan. Güçlü, metanetli ve dürüst bir kadın. Seni canlandırmaya doyamadım ama imdi vakit senden ayrılma vakti .. seni hep kalbimde taşıyacağım, çok özleyeceğim.. Bir oyuncu yeni bir karakteri canlandırmak için kendinden bişeyler katarken, bizde tam tersi oldu ve sen bana hayata karşı çok daha güçlü ve sabırlı olmayı öğrettin. İki yıldır sette hep yanımızda olan yüzlerce çalışan ekibimize; hiç eksik olmayan güler yüzünüz,enerjiniz ve saygınız için size minnettarım. Tüm Diriliş Ailesi ile çalışmaktan ve onların bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Her Çarşamba’yı iple çeken başta Türkiye olmak üzere tüm izleyicilerimize saygılarımı sunuyorum. Benimle üzülenler, sevinenler, Aslıhan’da kendi gücünü bulan kadınlar. Elveda Aslıhan... Elveda Diriliş “Ertuğrul” ♥️ #dirilişertuğrul #aslıhanhatun

A post shared by Gülsim Ali (@gyulsim) on