Ertugrul star Esra Bilgic's another kissing video goes viral

By: News Desk      Published: 07:35 PM, 12 Aug, 2020
Ertugrul star Esra Bilgic's another kissing video goes viral

Turkish model and Ertugrul lead actress Esra Bilgic once again won hearts of her fans with new video of kissing her pet parrot. 

The new video of Esra Bilgic, who essays the lead role of Halime Sultan in record-breaking Turkish drama series Dirilis: Ertugrul, is making round on social media. The video shows that the Turkish beauty is kissing her pet parrot again and again. 

The Ertugrul cast especially its lead actress Esra Bilgic has made huge fans in Pakistan by her acting in drama series. The historic drama is being aired in Pakistan in Urdu dubbing as Ertugrul Ghazi. She is now seen in Pakistani commercials as well. 

View this post on Instagram

- “Beğlik bendedir, ana. “ Cankız o günkü gibi terli değil, ateşli değil, kayıp kayıp gitmeli değil; ama daha da zorlamalı; “Umardım, oldu” dedi. Ve Osman’ın, en güvendiği oğlunun koluna başını kaydırdı. Mutlu mutlu gülümsedi. Sonra son bir çabayla başını çevirip oğlunun gözlerini aradı. Açık açık yalvardı: “Osmancık, Osmancık.. can karam benim.. Cankız’ın canı karam: Sevenleri, güvenenleri, bel bağlayanları kara çıkarma. “ Sonra, Osman elini öperken ekledi: - “Yasa kaptırma kendini. Olana kaptırma kendini. Dönüp arkana bakma. Sev.. sevgin ayakbağı olmasın. Nankör olma.. vefan ayakbağı olmasın. Var git şimdi; seni beklerler. “ Tarık Buğra - Osmancık Halime Hatun’un (Cankız’ın ) oğlu Osman’a nasihati. #DirilişErtuğrul Bir saat sonra TRT1’de buluşuyoruz. Bu akşam etiketimiz #Ertuğrul İyi seyirler dilerim 🙏🏻

A post shared by Esra Bilgiç (@esbilgic) on